FILM: Pingviinide marss/La Marche de L’empereur

23 07 2008

Film, mis sai dokumentaalfilmide Oscari. Oscar Oscariks, film ise on üle kõikvõimalikest auhindadest. Ilmselt parim dokumentaal, mida ma näinud olen, Emotsionaalseim ja ilusaim kindlasti.
Luc Jacquet on oma tiimiga üles võtnud aastaringi ühe liigi elust. Emake Loodus on sel korral olnud Hollywoodi stenaristidest suurem. Keiserpingviinide igapäevaelus on traagikat ja ilu, pingutamist elu edasi kandmise nimel ja eneseületamist ning ülemlaulu armastusele. Olgu see darvinism ja lihtlabane antud liigile sissekodeeritud käitumine, see on suur ja ilus, inimmõistusega võttes – ülev.
Filmist on kaks versiooni. Üks, mis on prantsusekeelne, Emilie Simoni muusikaga ning kolme sisseloetud häälega (ema-pingviin, isa-pingviin ja laps-pingviin). Teine, ingliskeelne, Alex Wurmani muusikaga ning Morgan Freemanni poolt sisseloetud tekstiga. Ülejäänud variatsioonid filmidest ongi erinevates maades, kas mitme tegelase tekstiosaga või pealeloetud nn jutustaja tekstiga. Ameerikalik version filmist on ka kolme minuti ehk ühe steeni võrra vaesem (suur ja tugev lind tuleb ja võtab mahajäänud pingviini eineks). Eesti turule jõudis õnneks DVD nn prantsuse versiooniga, mis on tänu kolmele erinevale tegelashäälele omajagu emotsionaalsem. Tõsi, võib öelda ka, et rohkem mängufilmilisem, sest personaliseerib pingviine ja annab lihtlabasest darvinismist ehk ilustatud nn inimlikustatud vaatepunkti, aga selles on oma ilu.
Filmimeeskonna “marsist”, kes 13 kuud pingviine nende rännakutel kaameratega saatis ja hiljem montaažilaual materjali filmiks lõikas, tahaks näha sama pikka dokumentaali. Kahjuks pole DVDle lisatud isegi pisikest lisamaterjali nende tegemistest. Huvilised võivad 5minutilise prantsusekeelse lõigu leida: http://www.allocine.fr/film/video_gen_cfilm=57615.html.
Igatahes, suur film, tegijatele suur kummardus. See on film, mille vaatamine muudab meid paremateks inimesteks.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: