FILM: Tule lähemale/Closer

23 07 2008

Stsenaariumi kirjutas Patrick Marber omaenda näidendi Closer alusel. Teatritükina film õnneks ei mõju. Kuigi sisuliselt on ekraanil vaid neli erinevat karakterit ja nende dialoogid.
Neli isiksust: wannabe-kirjanik Dan (Jude Law), arst Larry (Clive Owen), fotograaf Anna (Julia Roberts) ja vagabund Alice (Natalie Portman). Nende teed ristuvad ja põimuvad ja suhted moodustavad kokku-lahti põimikuid. Kõik neli otsivad midagi, mida nad defineerivad armastuseks. Aga mis on armastus? Mis on omamine? Mida otsivad inimesed keset miljoneid teisi inimesi? Kus on tõde? Mis on suurem, kas tõde või armastus? Selliseid ja veel vähemalt kümneid samalaadseid igavikulisi küsimusi tekitav film.
Väga hea kaamera- ja näitlejatöö. Mitmedki stseenid meenuvad kindlasti veel ka mõne aasta ja mõnesaja filmi takka: Dani ja Anna esimene suudlus, strippav Alice, Larry ja Dani suhteklaarimine.
Rahulik ja mõtteid tekitav film. Film nagu elu me umber: ei ole õigeid küsimus, ei ole õigeid vastuseid, valedest rääkimata. Sobib varasügisesel õhtul vaatamiseks. Need, kes filmilinalt selgeid lahendusi ja kiiret tegevust kaeda armastavad, jätku film vaatamata. Kellele meeldib mõtteid ja hinge kriipida, soovitan soojalt.
PS. Owen ja Portman võitsid oma rollidega Kuldgloobused ja kandideerisid ka Oscaritele.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: