FILM: Geisha memuaarid/Memoirs of a Geisha

24 07 2008


Muinasjutt või elu? Elu või muinasjutt? Tegelikult vahet pole. Arthur Goldeni romaani põhjal tehtud filmis on kõike omajagu – ilu ja valu, armastust ja igatsust, Saatuse karme keerdkäike ja inimhingede suurust ja madalust. Meie kultuurile võõrast mõttelaadi ja eksootilist silmailu. Kaunid kangad ja võõra kultuuri salapärased tantsud, pilgud ja kombed.
Hollywood on püüdnud avada idamaist saladustekambrit. Kui palju see tegelikkusele vastab, see on vaieldav. Ja vaielnud on kriitikud selle üle omajagu, et kas ja kes oleks pidanud mängima peaosades, kas hiinlanna mängimas Jaapani geisha rolli, on traditsioonidel tallumine jne. Põhjamaise inimese silmale on nüansid tabamatud ja lugu ise kui üks klassikaline idamaine muinasjutt. Lugu kaun kangelanna kannatustest, mis päädivad sellega, millega muinaslood ikka lõppevad. Sellisena tulekski seda filmi vaadata. Ja siis on hing rahul ja silm söönud. Ega asjata kogu seda ilu kolme Oscariga ei pärjatud.
Eraldi tuleks mainida noorukese näitlejanna Suzuka Ohgo panust filmi. Väga hea näitllejatöö.
Kurjustada tahaks DVD ümbrisetootjaga. Tagakaanel on mustvalgel kirjas, et filmi pikkus on 91 minutit. Rumala inimesena, kes kirjasõna uskuma kipub, hakkasin juba ette kujutama, kuidas pea kahe ja poole tunnine film pooleteiseseks lõigatud on, aga…õnneks on see vaid pelk trükiviga. Plaadil on kenasti film kogupikkuses.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: