FILM: Kallike/Loverboy

24 07 2008


Film kõige üüratumast armastusest, mis ühest küljest vaadates tundub nii isetu ja teisest küljest kõige egoistlikum – ema armastusest oma lapse vastu.
Emily (Kyra Sedgwick) vanemad olid käsikäes kõndivad turteltuid, kelledel jagus sündsaid musimopse ja sündsusetuid tagumikupatsutusi teineteise jaoks jooksvalt läbi elu. Emilylt nõuti taibukust, korda, ideaalmaailma ning nende kahe ülekasvanud keskealise teismelise kannul vaikset kulgemist. Psudoidüllilise maailma lõpp saabus ema ja isa ühise vabatahtliku elust lahkumisega Emily teismeliseeas. Me kõik pärinevat oma lapsepõlvest. Ju vist. Filmi kangelanna aga kindlasti. Saanud ise täisealiseks leiab Emily, et tema ainus elu ülesanne ja sisu on saada laps ja teda armastada. Ainuisikuliselt.
Algne plaan, paarituda võimalikult lühikese aja jooksul võimalikult paljude kvaliteetsete isastega, ei kanna vilja. Saatus toob aga Emily teele kvaliteetmehe ja kire koos tunnetega kahekümne neljaks tunniks ning sünnibki Paul. Laps, kellele on ema tema kaitseingel, teenija, kuninganna, mängukaaslane, muinasjutuvestja – kogu tema maailm. Välismaailma hoiab Emily Paulist eemal. Pauli esimestel eluaastatel see ka õnnestub, aga aina rohkem saab laps aimu väljaspool toimuvast, kadestab teiste laste tavamaailma ning nuiab emalt vabadust ja kontakte. Emily loodud väike-suur maailm hakkab mõranema kuniks ta langetab otsuse…
Film, mida võib käsitleda kui ülemlaulu suurele pühendumisele või vaadata kui psühholoogiaõpiku peatükki. Oleneb vaatajast.
Lõpukaadrites vaadates teismelist Pauli jagamas killukest oma lapsepõlvest oma tüdruksõbraga kiusab mõte, et ka tema on pärit oma lapsepõlvest, tuues oma ellu kaasa…mille iganes.
Algajatele lapsevanematele sobiv hoiatusfilm.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: