FILM: North Country

24 07 2008

Ühtse puhatähe ajal elanud mäletavad, et tol ajal olid kõik tööd head ning traktoriroolis-ehitusel-kavenduses töötav naine oli positiivne rollimudel. Naised olid meestega võrdsed. Vähemalt oli ametlik ühiskonna hoiak selline. Mis tegelikult konkreetsetes tehastes, kaevandustes jne toimus, seda teavad ainult asjaosalised. Antud filmi ideestik pärineb tegelikkuses toimunul. Tegevuskohaks paljukiidetud võrdsusmaa USA ning tegevusaastaks 1989.
Sündmused ise on aga julmad ja ühiskonna (õigemini konkreetse väiksema kogukonna) hoiakud karmid, patrihaalsed ja kõike muud kui võrdsuse-vendluse-vabaduse maa kiidetud/lubatud/loodud kuvandile vastavad.
Josey Aimes (Charlize Theron) otsustab vägivaldsest suhtest välja astuda ning kolib oma kahe lapsega tagasi vanematekoju Minnesotas. Piirkonna ainumaseks suureks tööandjaks on suur kaevandus. Aga kaevandus on koht meeste jaoks. Tõsi, ka naisi võetakse tööle, aga neid kohtleb kogukond paariatena ning meessoost töökaaslased teevad kõik, et neid alandada.
Josey on valiku ees, kas töö kaevanduses, mis lubab tal luua oma isikliku kodu ning ise hoolitseda oma laste eest, või minna tagasi oma vägivaldse mehe juurde. Josey valib ise hakkamasaamise ning kaevanduse. Ja erinevalt teistest naistest, on tal iseloomu vastu hakata.
Karm film, mis tasub vaatamist. Charlize Theron kandideeris selle rolliga ka Oscarile. Filmis teeb aga ehk kõige emotsionaalsema rolli Frances McDormand, haigusesse hääbuva kaevandusnaise osas.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: