FILM: Side/Bound

24 07 2008

Film, mille käivitavateks mootoriteks on ilu, kirg, raha ja juhus.
Saatuse tahtel kohtuvad kaks kaunitari – maffialiikme kaasa Violet (Jennifer Tilly) ja vangist naasnud Corky (Gina Gershon) . Kaks tugevat ja väga seksuaalset natuuri. Ega siis kirg ka kaua kapis püsi.
Kaunitaridest armukestele mängib saatus kätte võimaluse saada paari miljoni dollari omanikuks. Tõsi, selleks tuleks ellu viia plaan, mis petaks ära maffia.
Kuna mõlemad naised armastavad teravaid elamusi, siis pole ükski risk liiga suur. Nad ise võrdlevad maffia tagant varastamist armuaktiga: planeerimine on eelmäng, vargus ise tee rahulduseni. Eelmäng laabub, aga edasine muutub keerulisemaks kui plaaniti.
Kohati suisa koomiliste seikadega põnevik, mille põhiväärtus on ääretult huvitavas kaameratöös. Silmailu pakutakse kogu filmi ulatuses, mitte ainult kahe kaunitari vooditseenides. Isegi verest tulvil kaadrid on esteetiline iluelamus. Vähem sõnu, rohkem pilti põhimõte töötab. Nii mõnedki kaadrid jäävad piltidena ajusoppi veel mõnekski ajaks kummitama. Pole ka imestada, sest stenaristidest vennaste järgenvate aastate tööde hulka kuuluvad sellised filmid nagu “Matrix” ja “V nagu veritasu”.
Omaette elamus on kahe peaosalise rollilahendus.
Film, mis ka tosin aastat peale valmimist on värske ja uudne, nagu hea vein.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: