FILM: Afonja

26 07 2008

Omaaegne kultusfilm omast ajast ja inimestest. Läbi naeru pisarateni liigutav. Film tõelisest nõukogude mehest. Toruluksepp Afonja (Leonid Kuravljov) elab oma igapäevast elu: parandab tilkuvaid kraane, võtab altkäemaksu, joob viina ja käib pidudel tüdrukuid seiramas. Kui eelmine püsisuhe ta juurest ust paugutades lahkub, kolib ajutiselt ta korterikaaslaseks juhuslik maalrist klaasisõber (Jevgeni Leonov). Nii see eluke veereb, kord üles-, kord allamäge. Päevad nagu hallid varesed teineteise kõrval.

Keskkond ja ühiskond, sellised nagu nad tollal olid. Ehk pisut utreeritud, kuid tõesed. Hiilgava pilguga nähtud ning detailideni ajastu õõva kirjeldavad.
Oma olemuselt on aga torulukksepp Afonja hea mees, kuigi ta tegudest ei pruugi see välja paista. Ja lõppude lõpuks hakkab ta isegi aduma oma elu tühisust ja ihalema kuhugi, kus on kõik teistmoodi. Tagasi oma lapsepõlve, tagasi maale, tagasi sinna, kus on veel inimesi. Ja oma lootuse ja teekaaslase leiab ta ka. Kuigi nagu tihti elus, oli see Kõige Õigem kogu aeg lähedal, ainult tee äratundmiseni oli pikk.
Hiilgav film eneseotsimisest ja kurvast maailmast. Vanemale põlvkonnale hale-õõvastavat äratundmist ja nooremale ekskursiks maailma, mis tänapäeva kontekstis mõjub kui teine planeet.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: