FILM: Marie Antoinette

26 07 2008

Kaunis kostüümidraama. Uhked kleidi, tuhvlid, ehted, mille eest tegijaid ka kuldse mehikese said. Filmiti palju Versailles` lossis. Varem polnud sinna Prantsuse valitsuse loal nii suurel määral filmitegijaid lastud. Silmailu jagub alguskaadritest filmi lõpuni.
Filmi sisu, ajalooliste faktide esile toomise/toomata jätmise osas võib vaielda, samuti filmimuusika osas (enamuses 1980ndate new wave). Kellele meeldib, kellele mitte. Kuigi ilmselgelt on mõttetu otsida Hollywoodi kostüümidraamast absoluutset ajaloolist tõde. Aga ilus on.
Lugu 14aastasest sobiliku taustaga teismelisest piigast, kes Prantsusmaale mehele viidi. Kellelt oodati väärika kuninganna rolli ja mis olulisim, troonipärijat. Aga teismeline on teismeline. Seda enam kui kodused on kaugel, mees hoiab abieluvoodist eemale, aga samas on su käsutada piisavalt raha ja võimu. Teadupärast asjad ju lohutavad ja peadpööritav pidutsemine on läbi sajandite noortele inimestele meelepärane olnud.
Film põhineb Antonia Fraseri biograafial, mis kujutas Marie Antoinette`i senisest sümpaatsema ajalootegelasena. Ma ei oska öelda kui suur on prantslaste ajalooline viha Marie Antoinette’i vastu, aga film on lugu ühest teismelise lapse kasvamisest naiseks. Keskkonnas, kuhu ta oli viidud ning, mis oli täpselt selline nagu ta oli. Eestlasena on lihtsalt kahju tüdrukust-naisest.
Aga film on ilus. Väga ilus.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: