FILM: Matšpall/Match Point

26 07 2008

Film, mis jutustab lugu mehest, kes teab, et elus sõltub paljuski õnnest, kuhu tee keerab või kummale poole võrku pall kukub. Kunagi tennisemänguga raha teeninud Chris Wilton (Jonathan Rhys Meyers) astub välja võistluspordist ja hakkab otsima oma kohta elus. Elutarga mehena teab ta, kuidas ja kelle toel jõuda elustandarini, mis teda rahuldab. Samas, võibolla on see lihtsalt tagasihoidliku hea kasvatusega poisi lihtne õnn.
Aga Chris Wiltonit ei rahulda väike vaikne õnn. Tema otsib elust ka vürtsi ja värvi, kirge. Kahjuks jääb tema pilk pidama naisevenna pruudile Nolale (Scarlett Johansson). Või on see lihtsalt kokkusattumus, elu keerdkäik, juhus, vahepala igavusele. Igatahes viib üks juhus teiseni, tegu kolmandani ja lõpuks on Saatus ja inimesed ise keerutanud kokku paraja kassikanga, mis lahtiharutamist või lõikamist vajab.
Hiilgavad karakterid ja pinevust täis lugu, mis ei kaota oma pinget kuni lõpukaadriteni. Samas oamasoodu kulgev perelugu, kus mõnikord tekib küsimus elu otsasaamisest ja armastuse olemisest või mitteolemisest. Nii kord elu jooksul. Kellaviie kokteili juures.
Woody Allen kandideeris stsenaariumiga ka Oscarile. Kogu film on ülesvõetud Inglismaal ning üle 19 aasta oli see taas Alleni film, mida ka USAs ekraanidel rahaline edu kroonis. Nola rolli pakuti algselt Kate Winsletile, kes sellest loobus pere seltsis aja veetmise hüvanguks. Scarlett Johanssoniga Nola rollis on film võitnud kõvasti ürgse ja lihtsakoelise sensuaalsuse osas. Winsleti tänavune küllaltki sarnane roll “Väikestes lastes” annab aimu, et “Matšpall” oleks Winsleti osatäitmisega kaotanud omajagu praegusest võlust.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: