FILM: Borat

29 07 2008

My name a Borat. I like you. I like sex. Is nice!
My country send me to United States to make movie-film. Please, come and see my film. If it not success, I will be execute.

Kes on Borat, ei vaja ilmselt selgitamist. Eelmisel aastal kirjutas see tegelane end ühte ritta James Bondi, Tuhkatriinu, Merineitsi, Supermani ja teiste müütiliste tegelastega.
Nüüd on siis Kasahstani televisiooni reporteri Borat Sagdijevi seiklused Ameerikamaal ka DVDle jõudnud. Lisaks filmile veel peotäis filmist väljajäänud stseene ja killukesi filmi promotuurist.
Borati filmi ei ole vaja ega saagi ümber jutustada, seda peab lihtsalt nägema. Külmaks ei jäta see film kedagi, see kas tekitab homeerilised kontrollimatud naeruhood, hirmu, ahastuse, viha…mida iganes, emotsioonide valik on lõputu.
Film on esimesest kaadrist viimaseni täis kõikvõimalikke piirsituatsioone, kombetust, ebakorrektsust (pollitilist, rassilist, soolist, mida iganes). Kuigi filmi tegijad nendivad, et filmitu on kõik tegelik ja mitte lavastatu, ei tasu neid viimse vindini uskuda. Aga kus on “dokumentalistika” ja kus “kunstitõde”, seda niisama kergelt läbi ei hammusta. Ja ilmselt ei peagi. Faktina võib küll lisada, et filmimise jooksul kutsuti Borati-seltskonnale 91 korda politsei.
Kokkuvõtteks: et tegelikult on igas kõverpeeglis ka tükike peeglit ja kogu koomika taustaks jääb kumama reaalsus – maailm, kus me elame.
Ja muidugi, Borati-filmil on ka paar nõelapistet meie pisikese maa ja kultuuriga pistmist. Lõputiitrite all jooksevad ka mõned Harry Egipti omaaegsed reklaamklipid.
High-five!

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s




%d bloggers like this: