FILM: Hea aasta/A Good Year

29 07 2008

Soe ja silmailu pakkuv “tagasi inimeste ja väärtuste maailma” – põgenemise film. Õigemini film, mis püüab kinnitada uskumust, et paadunud edukas töönarkomaanis on alles veel lapsepõlvemälestused ning oskus elada.
Max Skinner on edukas juht, liigutab börsil miljoneid, kasvatab rahanumbreid, on uhke oma halva iseloomu ning ainult tööle pühendumise üle. Tema maailmas väärivad tunnustust vaid inimesed, kes on valmis end pühendama tööle ja karjäärile 7×24, ilma puhkepausideta. Sest võttes kas paar päeva puhkust, ei saa sa kindel olla, et keegi teine, kes on rohkem motiveeritud edule, sinu ametiposti enesele ei napsa.
Ometi pole inglane Max Skinner eluaeg olnud selline betoon- ja klaaslinna edukas kaabakas. Tema lapsepõlv on möödunud Provence’is kuulates oma veinikasvatajast onu elutarkusi, kesk hunnitut loodust ja inimesi, kes oskasid elada elamise mõnuga.
Kogu see maailm tuletab ennast Maxile meelde, kui ta saab teate, et onu on surnud ning kogu veinikasvatus ning mõisamõõtu majapidamine Provence’is on nüüdsest tema omad. Äriinimene Max Skinner läheb oma valdusi üle vaatama, et need kiirelt rahaks teha. Astunud aga oma lapsepõlvemaale hakkab tema teflonmehe kest mõranema.
Romantikat ja lootust “pehmete väärtuste” võidukäigule süstiv vaatemäng, sekka inglaste ja prantslaste edukat integratsiooni ja lisades filmitegijate juttu ning Russell Crowe’i kolm muusikavideot.


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: