FILM: Karm tüdruk/Hard Candy

29 07 2008

Interneti jututoas klõbistavad vastastikku klahve 14aastane Hayley ja 32aastane profifotograaf Jeff. Kumbki ei tee saladust oma vanusest ja ometigi on klahvidel klõbistatu põhjal mõlemapoolne huvi kohtuda. Mõeldud tehtud. Kohtutakse sündsalt pisikeses avalikus kohvikus. Stop!
Miljoneid kordi on väikestele linnakultuuristunud tüdrukutele rõhutatud, et võõrastega ei ole vaja suhelda/kohtuda/kommi vastu võtta jne. Tuhanded psühholoogid on püüdnud selgitada, et täisjõus mehepojal ei peaks olema mingit huvi/tahtmist kohtuda tiinerist plikakestega. Sajad seadused üle maailma kinnistavad sellised lähisuhted seaduste ja moraali vastu käivateks. Ja kümned autorid on kirjutanud priskeid lugusid lolitade võlust-ilust-valust.
Tõsi, ühine kohvikukülastus pole veel piiride rikkumine. Isegi välkvisiit mehe eramusse, aga need on kõik sammud noateral, mis päädivad…Jah, selles filmis siis sedamoodi.
Korralik hoiatusfilm. Eriti neile, kel elu jooksul kasvõi ühe pedofiilse mõtte ajukurdude vahelt leidnud on. Samuti mõtlemisainet tiinerite vanematele, tiineritele enestele, moraalijüngritele. Film, mida ei ole mugav vaadata, aga mõtteid ergastav küll.
14aastase suust kõlavad filmis sõnad: “See, et tüdruk käitub nagu täiskasvanud naine, ei tähenda veel seda, et ta on valmis tegema seda, mida täiskasvanud naised teevad”. Kuldsed sõnad.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: