FILM: Keelatud tants/Step Up

29 07 2008

Meie maailmas on kõrvuti hea ja kuri, õige ja vale, valgus ja vari, vaesus ja rikkus. Lihtne on nentida, et mingisse sotsiaalsesse klassi kuulumine määrab ära lapse tuleviku ja võimalused ise oma teed valida ja rajada. Tegelikult on oluline ikkagi see persoon, kellel on unistused. Konkreetsest isikust sõltub, milleks tal on eeldusi, tahtmist, jaksu ja püsivust. Muidugi, viletsatest oludest on keerulisem võimalusteni jõuda. Samas – see, kes teab, mis on viletsus ja lootusetus, oskab rohkem hinnata iga sammu väärtust, mis viletsusest eemale viivad.
Filmi meespeategelane Tyler (Channing Tatum) ongi selline valge viletsatest oludest pärit pisut kuritegelikul teel olev poisivolkam, kes nendib, et temasugune enam ei julgegi unistada, sest see, mida sa pole soovinud, ei tee saamatajäämisel haiget.
Ometi ristuvad tema tee heast perekonnast tütarlapse Nora ja teiste maineka kunstikooli õppuritega. Kuna Nora (Jenna Dewan) harrastus, kirg ja unistused on tants ja see on üks nendest asjadest, mida Tyler oskab ja armastab, siis sünnib sellest partnerlus.
Muidugi käivad noorte inimestega käsikäes suur hulk tundeid ja tantsuga koos omajagu head muusikat.
Ja kuna tegemist on moodsa muinasjutuga, siis on ka loo lõpp etteaimatav. Samas – ilmselt toimuvad sellised muinasjutud ka meie kõrval igapäevaelus. Harva, aga toimuvad.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: