FILM: Kõmulugu/Scoop

29 07 2008

Pärast “Matšpalli” oli vanameister Allen Scarlett Johanssonist nõndapalju vaimustuses, et kirjutas järgmise loo spetsiaalselt Scarlett Johanssonile mängimiseks.
Nagu ka “Matšpall” on “Kõmulugu” filmitud Londonis.
Lugu iseenesest räägib nn Tõelisest Ajakirjanikust, keda isegi surnud olemine ei takista nn Tõelise Loo jälgi ajamast. Kuna ta ise seda otseselt teha ei saa, siis leiab ta ajakirjanduses esimesi samme tegeva Sondra Pransky (Scarlett Johansson) ja “söödab” talle loo ette.
Sondra asubki kontrollima väidet, et lord Peter Lyman (Hugh Jackman) võib olla prostituute ridamisi tappev Tarokaardimõrtsukas. Saatuse tahtel saab teda sellel teel saatma keskpärane trikimeister-illusionist Sid Waterman (Woody Allen).
Lugu lahendada püüdes armub Sondra Peterisse ning elu võtab aina keerulisemaid kurve. Pinge püsib kuni lõpuni. Johansson ja Jackman on silmale ilusad vaadata. Woody Allen teeb aga mõnusa rolli. Pisut koomilise, pisut nukra, aga vaieldamatult nauditava. Vanameister on täies vormis ning on täiesti mõistetav Scarlett Johanssoni tabloidides tsiteeritud mõte, et sellise mehe heaks on ta nõus isegi tema pükse lühemaks õmblema. Mida iganes. Alleni ja Johanssoni imetlus on vastastikune ning nende omavahelisest koostööst on sündinud vägagi mõnus kinopilt. Ka järgmise Alleni projekti juures on Johanssonil oodata rolli ning kinopublikule loodetavasti elamusi.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: