FILM: Tunnimees/The Sentinel

29 07 2008


Nimetus “tunnimees” toob silme ette vahipostil tammuva sõduri. Tegelikult on selle filmi peategelane kõige ehtsam salateenistuse agent, kes hoolitseb USA presidendipaari ihu kaitsmise eest. “Tunnimees” (Michael Douglas) on oma ametile pühendunud tegelane: aus, tark, töökas. Mees nagu ametijuhend. Mees, kelle elu ongi ta töö ja kes annab selleks maksimumi. Ainult üks väga hästi saladuses hoitud “aga” rikub ta plekitu palge. See “aga” on Esimene Leedi, kelle ihu ja hing on musteragendile eriti lähedaseks saanud. Psühholoogiliselt põhjendatud, inimlikult arusaadav, aga igasuguste reeglite ning turvalisuse vastu käiv suhe.
Samal ajal püüavad kurikaelad presidenti mõrvata. Salateenistusele on põhjust arvata, et nende keskel on äraostetu ning märul läheb lahti. Kangelane peab päästma presidendi ning omaenese maine, elust rääkimata.
Igav ei hakka. Tulistamist ja tagaajamist jagub. Silmailu pakuvad keskealiste vormis meeste kõrval praktikant-agendi rollis Eva Longoria ja Kim Basinger Esimese Leedina.
DVD pakub lisaks filmile ka filmist väljajäänud stseene, sealhulgas ka alternatiivset filmilõppu; režissöör Clark Johnsoni ja stsenarist George Nolfi kommentaare ning kahte lühifilmi USA presidendi salateenistusest.


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: