FILM: United 93

29 07 2008

11. september 2001 on päev, mis muutis meie arusaamu maailmast, turvalisusest, sõjast ilma rindejooneta.
United 93 on film lennust, mis neljandana kaaperdati, kuid mis ei jõudnud planeeritud sihtmärgini. Meeskonnaliikmed ja reisijad suutsid leida enestes julgust, pealehakkamist ja nurjata terroristide plaani. Tõsi, ellujääjaid ei olnud. Lennuk kukus/kukutati põllule umbes 240 kilomeetrit Washingtonist.
Film on konstrueeritud hukkunud lennu reisijate ja meeskonnaliikmete telefonikõnede põhjal, mida nad suutsid lennukist teha ning nende sugulaste mälestustele tuginedes. On püütud edasi anda detailitäpsusega nii iseloomu, harjumusi kui rõivastust.
Mis tegelikult sellel lennul toimus, see teadmine hukkus koos 33 reisija, 7 meeskonnaliikme ning 4 terroristiga. Aga olemasolevate teadmiskildude põhjal võib arvata, et enamvähem nii see oli.
Samaaegselt näidatakse maapealsete struktuuride tegevust. Suure masinavärgi erinevaid osi, kes ei jõudnud/suutnud/saanud õigel ajal aidata.
Kummardusfilm hukkunutele, meeskonnavaimule. Ja kurb teadmine, et tegelikult ei välista miski, et igaüks meist võib sattuda samasse olukorda ning kui abitud on ametkonnad sellistes situatsioonides. Muutunud maailm.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: