FILM: Lemming

30 07 2008

Kahetunnine thriller, mille jooksul püüad vaatajana leida selgitusi arusaamatule ja välja mõelda, kuhu filmiloojad selle “konksu” on peitnud. Tõlgendamisvõimalusi jääb mitmeid.
Noor, edukas ja endiselt armunud abielupaar kolib seoses insenerist mehe (Alain – Laurent Lucas) tööga uude linna. Valge majake äärelinnas, aiake, kodune naine (Bénédicte – Charlotte Gainsbourg) – idüll. Mehe otsene ülemus (Richard – André Dussollier) on kutsutud koos oma kaasaga (Alice – Charlotte Rampling) õhtusöögile. Ülemuse proua käitub ebameeldivalt, kiskudes oma pere probleemid tüliks söögilauas. Samal ajal leiab noorpaar ummistunud äravoolust lemmingu. Stseen õhtusöögil käivitab kaose idüllis. Kas lemming on midagi enamat kui kaugelt maalt pärit ummikuse sattunud näriline? Kus on piirid ulmade ja tegelikkuse vahel? Kes on kes? Kas armastus päästab? Millega see kõik lõppeb?
Filmi teeb nauditavaks rahulikkus, mis on filmi läbiv, hüsteeria puudumine. Vähe verd ja aja rahulik kulg vaikses hulluses. See kokku on tunduvalt segadust ja õõva tekitavam kui liitrite kaupa verd kisa ja kära saatel. Vaatajale jääb aega mõelda (ja mitte lahendusi leida) ning tunda end kogu filmi jooksul piisavalt ebameeldivalt. Kord tunned end vaatamas liiga avatult kellegi elu, kord tunned end filmitegijate poolt täielikult segadusse aetuna.
Hea ja rahulik film kummaliste mõttemängude austajatele.
Film oli 2005. aasta Cannes´I filmifestivali avafilm.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: