FILM: Rocky Balboa

30 07 2008

Kuuekümnene vanameister tõestab, et ka selles eas võib mehetegusid teha (vähemalt kinolinal). Rocky on Rocky. Kuuendaks filmiks on tegelase perenimigi pealkirjavääriliseks saanud.
Tegelikult on kaks kolmandikku filmist keskmine Hollywoodi perefilm. Elus hoope saanud Rocky peab restorani ja räägib külastajatele oma karjääri eredamatest hetkedest. Leinab naist ja tema suhted edumaailma sukeldunud pojaga on haprad ning käänulised. Penisonil raudrusikas poetab elufilosoofilisi tarkuseteri, istub naise haual ja toidab linde – kurb ja lüüriline.
Ometigi ei saa Rocky maailmaga rahu ja oma eluga edasi minna enne kui ta on öelnud oma viimase sõna. Ta hangib pokislitsentsi, saab väljakutse, rügab trenni teha ning astub taas areenile. Viimane matš. Endisaegne legend ja noor võitmatu lihasmasin.
Tegelikult, kui nüüd arvestada, et saaga esimene film ilmus 31 aastat tagasi, siis on ju tolleaegsed filmifännid jõudmas oma eluga umbes samasugusesse keskea-ängi kui Rocky, seega on samastumist küllaga. Ja arvestades, et inimkond aina vananeb, aga vananeb moodsalt, st elujõulistena, väljakutsetele avatutena, siis võib Rocky Balboad vaadata kui propagandistlikku ikooni elukestvale eneseteostusele.
Filmile võib omajagu asju ette heita. Nii maneerlikkust kui veidraid mono/dialooge, pealiskaudseid suhteliine jne. Samas – rusikas on endiselt raudne ja poks on poks. Fännid armastavad ja Stallone on paganama heas vormis.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: