FILM: Oceani kolmteist/Ocean’s Thirteen

31 07 2008

Kolmas lugu meistersulleritest. Moodne musketäridelugu, kus üks kõigi ja kõik ühe eest. Sekka intriige ja vanelase-vanelane-on-sõber “äriplaane”.
Danny Oceani tiim on sunnitud kokku tulema, sest ühele nende seast on kõvasti liiga tehtud. Kasiinoomanik Willy Bank (Al Pacino) on osavalt alt tõmmanud Reuben Tishkoffi (Elliot Gould), kes pettumusest infarkti saab. Järelikult tuleb Willy Bankile koht kätte näidata – kasiino laostada ja maine hävitada.
Seega on tegemist nn “ausate sulidega”, kahju saab ainult omakasupüüdlik ja halastamatu “paha” Bank.
Uhked interjöörid, Las Vegase glamuur, põhjalik petuskeem, piisavalt värvikaid karaktereid: kokkuvõttes täiesti nauditav film omas žanris. Tõsi, mõned kättemaksuks kasutatavad lahendused võiksid kuuluda pigem koolipoiste pättustevaramusse: haisu ja satikakülvamine kvalifikatsiooninspektori tuppa, naisterahva “võrgutamine” imelõhna abil. Olulisi naistegelasi on selles seikluses ka ainult üks, Abigail Sponder (Ellen Barkin), kelle tegelaskuju on nagu koomiksist pärit. Aga võibolla karjäärinaised muutuvadki karjääritrepi viimastel keerulistel astmetel sellisteks botox-silikoon-kohustused-kohustused-kohustused-bitch tüüpideks. Seal Ameerikamaal. Las Vegases. Või siis Hollywoodi filmides. Aga tegelikult oleks nende robinhuudilike seiklussulide seltsis mõnda kavalat Lumivalgukest seiklemas näha tahtnud, oleks värvikam olnud.
Püssirohtu tundub seltskonnal veel jaguvat ning ilmselt ei jää kolm ilma neljandata.


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: