FILM: Puhkus/The Holiday

31 07 2008

Jõuluaeg, aeg millest eeldatakse, et kõik lähedased inimesed saavad kokku ja veedavad koos aega. Kingitused ja traditsioonilised pereväärtused. Tegelikult aga aeg, millal suur hulk inimesi tunneb end eriti üksiku ja ebaõnnestununa. Filmi naispeategelased Iris (Kate Winslet) ja Amanda (Cameron Diaz) on mõlemad jõudnud oma suhteäbarlikkuses täisulikkuseni ning äratundmisele, et ega eriti hullemaks asjad enam minna ei saa. Amanda püüd põgeneda ja puhata kõigest ümbritsevast viib need kaks täiesti võõrast naist kaheks nädalaks koduvahetamisele. Ameerikamaa uhke ja moodne päikesesäras maja versus õrn lumevaip, arhailine majake ja pastoraalne vaikelu.
Ei teagi, kas väljapääsemine oma tavapärasest töörattast, keskkonnast ja harjumustest või hoopis lihtne aja mahavõtmine või kõikvõimas Juhus, igatahes nii Amanda kui Irise maailmad saavad läbiraputatud. Kohtumistest tundmatutega saavad alguse uued lood.
Tegemist on klassikalise romantilise filmiga, kus kannatuste eest tasutakse armastusega. Tõsi, kas ja kuidas see armastus igapäevaelule hiljem vastu peab, see jääb väljapoole filmi. Nagu muinasjutus ikka, jääb lõpus kõlama lootus, et kui nad surnud pole, elavad nad õnnelikult …
Lootust ja unustust töönarkomaanidele ja suhtesuutmatutele, ebaõnnestunud valikute tegijatele ja lootusetutele üksikutele on küllaga. Et igaühe jaoks on kuskil keegi. Kasvõi teisel pool ookeani. Ja võttes filmile seltsiks šokolaadi, kakao või jäätise, pole need paar tundi sugugi mitte kõige kehvemini veedetud tunnikesed sügiskaamosest.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s




%d bloggers like this: