FILM: Ikka veab/Lucky You

1 08 2008

 

Ühes filmis on tahetud rääkida mitut lugu, propageerida ja õpetada, kuid välja on tulnud, nagu tavaliselt ikka – kehvavõitu.
Filmi tegjad on särsilmi rääkinud, miks nad võtsid filmi tegevuseks aasta 2003. Tegemist olla aastaga, kus pokkeris, õigemini küll kõrgtasemelises võistluspokkeris, muutusid vaatenurgad ja raskuskeskmed. Esiteks: turniiri võitis pokkerimaailmale tundmatu mees, senini vaid on-line’s mänginud Chris Moneymaker (filmitegelasena Jason Keyes Evan Jones’i esituses). Teiseks: maailmaturniirist sai meeletu osavõtjatearvuga üritus. Kolmandaks: populaarsusele aitas kaasa kindlasti ka TV-s atraktiivsust lisav nüanss, kus vaatajad said näha mängijatel käesolevaid kaarte. Lühidalt – algas pokkeriajastu massikuldaeg, vähemalt TV- ja osalusspordina. Autentsust lisavad filmile nii mitmedki kõrvaltegelased, kes kopeerivad reaalse pokkerimaailma tippe ning filmis näidatud mängusituatsioonid, mis ka reaalses elus olla laudadele jaotunud. Ja finaali interjöör on reaalne Vegase Bellagio kasiino interjöör, mis 2003 uuendamisele läks. Selline ajalooline ülevaade pokkeri lähiajaloole ning elementaarne mänguõpetus, mida filmis näidatakse on omaette teema ning oleks kindlasti ehtsa dokfilmina paeluv, aga…
Nagu inglased ütlevad, on alati kuskil üks “aga”. Keerulised isa-poja suhted, pilguheit elukutselise pokkerimängija sisemaailma, armastuse võimalikkus ja võimatus mänguri elus – need on kõrvalliinid, mida film püüab lahata. Aga see jääb mastaapse pokkerimaailma näitamise kõrval kuidagi lahjaks, ebausutavaks ja lamedaplaaniliseks. Ja kuigi filmi lõppkaadrid annavad õrna lootuse isikliku õnne, harmoonia ja mängurielu ühildamiskes, on siiski filmi kandvaim emotsioon ehk filmist pärinevas tsitaadis (mis kahjuks kaotaks tõlkes oma küünilisuse): “You want sympathy? You’ll find it between “shit” and “syphilisin the dictionary.”

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: