FILM: SWEENEY TODD: Fleet Streeti deemonilk habemeajaja/SWEENEY TODD: The Demon Barber of Fleet Street

4 08 2008


Kui ma just eelmises postituses kirjutasin, kuidas muusikaline komöödia on ikka kerge ja värviline, siis nüüd pean hakkama vähemalt pooli oma sõnadest sööma. OK – Sweeney Todd pole ehk komöödia (kuigi mine tea, nende žanrimääratlustega on nagu on. Seda enam, et mis ühele naljakas, see teisele mitte), aga muusikal on see film nüüd küll. Tehtud Stephen Sondheimi menumuusikali järgi filmiks. Aga kerge ja värviline see film nüüd küll pole. Või siis teisest küljest – hämarsinine, roostepruun ja veripunane on ka värvid.
Lugu iseenesest on kurva armastuse, kannatuste ja kättemaksmisest saadava hingerahulolu lugu, sekka pisut pettumisi ja kordaminekuid. Selline kuri muinasjutt rohkete veriste kaadritega. Tõsi, lõpuks ikkagi saab ka valelikkus ning kättemaks omakorda karistatud ning vähemalt jääb noorpaarile lootus helgele tulevikule.
Johnny Depp on selline “pooldeemon” Sweeney Toddina. Aga ju ongi roll “poolsurnu” oma, sest Benjamin Parker temas on surnud, temaga koos ka kõik inimlikult hea ja kaunis.
Mõnusalt praktiline ja elulisi lahendusi leidev tegelaskuju on Pr Lovett (Helena Bonham Carter). Selline säästuaja kangelanna ja ökousu iidol. Midagi ei ole raiskamiseks, kedagi ei raisata – sellise filosoofia kandja. Väga tänapäevasesse maailma sobituv naine, kui nüüd natuke küüniline olla.
Ja lihapirukate isu on pikemaks ajaks läinud – vist…
PS DVD-d saab kiita lisade eest. Tegemist on kaheplaadilise väljaandega – ühel film ja teisel lisad. Vaatamist jätkub kauemaks.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: