FILM: Väiksed lapsed/Little Children

5 08 2008


Väikekodanluse malbe igapäev. Naised väikeste lastega mänuväljakul, kaunid kodud, õhtused-hommikused ühiseined laua taga, koduperenaiste raamatuklubi. Vaikne ja rahulik elu päev päeva kõrval. Igal paraadipildil on omad tolmused nurgatagused, nii ka sellisel elul.
Sarah (Kate Winslet) ei sulandu eriti hästi mänguväljaku-mammade seltskonda, aga samalt väljakult saab alguse ta suhe noore koduse isa “Lõpupeo Kuningas” Bradiga (Patrick Wilson).
“Väiksed lapsed” on kasvamise lugu. Ja ei kasva mitte väiksed armsad lapsed, vaid inimesed nende ümber. Enamus tegelasi, kellede ellu pilguheite lubatakse on jäänud mingit pidi kinni oma lapseikka: kes poisikeselike unistustega, kes isepäise jonnakuse ja lapsiku mina-jonniga, kes ema seelikusabas, kes võimetu tunnistama “mina tegin” vigu. Katsetades väikekodanlikus vaikelus võimaliku ja võimatu piire ning rikkudes reegleid saavad tegelased nii mõnegi kogemuse võrra rikkamaks ning omajagu küpsemateks. Kuidas ja kas nad selle teadmisega edasi oskavad elada, seda filmitegijad meile enam ei näita.
Tegelikult on filmis kaks olulist tegevus/tegelas-liini: Sarah ja Bradi lugu ning oma karistuse ära kandnud pedofiili Ronnie ning ekspolitseiniku Larry lugu. Servapidi on need lood ka omavahel kokku põimunud.
“Väikesed lapsed” ei ole film, mis pakub kiiret actionit, pigem pakub ta filmijärgselt tundideks mõttetegevust: miks tegelased käitusid nii nagu nad käitusid. Ja nendest mõtetest on ainult lühike tee eneseanalüüsini, mis on igati väärt tegevus.
Hea film ja mitu väga head näitlejatööd. Kolm Oscari nominatsiooni ja kahjuks mitte ühtegi kuldset mehikest, aga väärinuks kindlasti.

Advertisements

Actions

Information

One response

5 08 2008
Soprano

Soovitan ka sul filme 10 palli süsteemis hindama hakata.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: