FILM: Armastuslaul Bobby Longile/A Love Song for Bobby Long

6 08 2008

Kooliplikaeas Purslane (Scarlett Johansson) saab teate oma ema surmast. Ema, kellest pole tal muid mälestusi, kui need, mida ta arvab ise olevat enesele välja mõelnud. Vanaema, kes Purslane’i oma surmani kasvatas, oli alati maininud, et ema jätab talle vähemalt ilusa majakese New Orleansis. Seda majakest Purslane vaatama lähebki.
Maja on lohakil ja seda asustavad endine kirjandusprofessor Bobby Long (John Travolta) ja tema endine assistent Lawson Pines (Gabriel Machtate). Lawson kirjutab väidetavalt romaani Bobby elust ja Bobby vürtsitab vestlusi tsitaatidega kirjanduse varasalvest. Põhitegevuseks on mõlemil eskapism ja pidev joomine. Selline vaikne New Orleansi idüll.
Kolm erinevat natuuri peavad mahtuma ühe vaikselt laguneva katuse alla. Ja mahuvad. Selle mahtumise käigus avanevad nende elud ja lood, mis on nad teinud sellisteks nagu nad hetkel on. Selgub, et mida kauem need kolm koos on, seda rohkem muutuvad nähtavaks need niidid, mis neid lähendavad.
Hingekraapiv film, mis triip-triibu haaval lisab selgust loo mõistmisse. Jutustus, mis kriibib valuasalt emotsioone, siis laseb neile kenasti igapäevaelust kooriku peale kasvatada, et siis uuesti valusalt tundeid riivata.
Film, mis nagu polekski Ameerikamaa tööstuses tehtud, pigem Euroopa film, aga siiski Ameerikamaa oma – lugu, mis on ümbritsetud New Orleansist, muusikast ja ehedast armastusest, mida ei pruugi küll silmaga näha, kuid mille südamega koheselt ära tunned.
Hiilgav roll John Travoltalt.

8/10

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: