FILM: Muumia: Draakonkeisri hauakamber/The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

8 08 2008

Lauril oli õigus, kui ta ütles, et “Parim “Muumia”, mis seni tehtud!” (http://piksevarras.blogspot.com/2008/07/mummy-tomb-of-dragon-emperor.html). Muudes seisukohtades vaidleksin vastu. Enamuses. Ei ole nii halb. On lihtsalt žanrile kohane. Taplemist ja tagaajamist vahetavad kandiliskoomilised lembehetked ja jalust vigane humor. Aga naised on ilusad, rõivad on kaunid, loodusvaated on hunnitud ja arvutis lisatu-loodu on tänapäeva võimaluste tipp. Põnev on ka. No, nii lapsikult põnev. Kui oma sisemine laps säravi silmi lasta filmi vaatama, on kõik ok. Sisu ümber jutustama ei hakka. Ega sellel olegi suurt rolli. Oluline on keskkond, kus tegevus toimub ja tegeleased. Jälle õnnestub õnnetus ja kurja imperaatori (Jet Li) surnukehast tegutsev Kurjuse Maaletooja on “taasäratatud”. Terrakota sõjameeste armee on samuti kurja teenistuses ja seiklust jagub.
Selles, et neljanda filmi tegevus kuskil Peruus toimub, ilmselt enam kahtlust pole. Aga õhku jäi hoopis küsimus, et kas nüüdsest on peategelane surematu…
Minge ja vaadake – lahutab mõttevabalt meelt küll.

6,5/10

Advertisements

Actions

Information

One response

10 08 2008
Lauri Jürisoo

Hehe, tundub, et teised kriitikud on isegi karmimad kui mina. Metacriticu keskmine hinne filmile on 31/100, Rottentomatoesil isegi 12/100 hetkel. Aga ikka on hea, kui filmivaatamine ei tundu ajaraisk, öelgu teised mis tahes.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: