FILM: Rütm kisub kaasa/Take the Lead

10 08 2008


Galantne tantsuõpetaja Pierre Dulaine (Antonio Banderas) hakkab vabatahtlikult raskestikasvatatavatest getokooli inimesekutsikatest tantsu abil õigete väärtushinnangutega kenasid ja kombekaid ühiskonna liikmeid vormima. Raskuseid on omajagu, aga eks nad ole kõik ületamiseks ning nõnda karastub teras ning lihvub teemant.
Ühelt poolt vaadates on see kõige klassikalisem klišeedes kinni olev film ümberkasvamisest, hoolimise, keskkonna, eeskujude ja eesmärkide tähtsusest noore inimese elus. Analoogseid lugusid on ikka tehtud. Teiselt poolt vaadates on see klassikaline nn tantsufilm, kus palju liikumist, muusikat ja tantsukvaliteedi arengut läbi ja koos isiksuse arenguga. Mis teeb aga selle filmi teistest erinevaks?
No, eks Banderas ole šarmantne ja seksikas, noored osatäitjad on särtsakad (palju varasemaid tuttavaid teleekraanilt: “koduperenaine” Alfre Woodard, “Ameerika otsib supermodelli” Yaya, “Degrassi kooli Paige” Lauren Collins jt), tantsunumbrid (miksid klassikalistest võistlsutantsudest ja hiphopist) hästi monteeritud ning muusika hoogne. Aga filmi suurim väärtus on tegelikult see, et kogu lugu põhineb tõsilool. Tantsuõpetaja Pierre Dulaine on täiesti olemas, tema nn tantsuteraapia avalikes koolides on toimiv süsteem ja igal aasta võistlevad uued pardipojad luigeks saamise nimel. Ja mis oluline, tegemist pole arhiivitolmust ja kaasaegsete mälestuste pärit persooniga vaid täiesti reaalse inimesega, kes ka paregu elu ja töötab kõrvuti meiega. Isegi filmis võib teda mõneks hetkeks tantsuvõistluse kohtunikuna näha ning filmi klassikaliste tantsunumbrite seaded on paljuski tema käe ja jala all lihvi saanud. Ning New Yorgis aadressil 25 West 31st Street on härral tegutsev tantsustuudio (kolm kaksisveed, eespernimi ja com, lugege ise!). Selline on elu. Ja film on ka hea ja hoogne. CD-l olevad lisad on kirsiks vahukoorekoogil. Lõpetuseks väike ving pealkirja teemal. Film on ikkagi juhtrolli võtmisest (ükskõik siis kas elus või tantsus), mitte sellest kuidas rütm omasoodu kaasa viib.

6.5/10

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: