FILM: Angel

6 10 2008

Filmil on mitu erinevat kihti. Oleneb kuidas ja mida vaadata. Pindmine kiht jutustab romantilise loo Edwardi-aegsest Inglismaast, milles kitsastes oludes sirgunud neiu enese eluunistust ellu viib. Angelica (Angel) Deverell (Romola Garai) eluunistuseks on saada suureks kirjanikuks, rebida ennast lahti vürtspoodniku tütre elust, saada ümbritsetud luksusest ja olla suurilmadaam. Selle kõik ta ka peagi saavutab – temast saab noor edukas ilus rikas armastusromaanide kuninganna. Elu, mida ta elab on samasugune roosa-pitsiline-ülevoolav-tehislik-ebareaalne. Ellu murrab armastus, kunstnik Esme (Michael Fassbender), kelles on tegelikult samasugused karmid iseloomujooned nagu Angelis. Suur hulk hoolimatust, egoismi ja pealiskaudsust. Angel, kes oli pühendunud kirglikult kirjanikuks saamisele ja olemisele, pühendub nüüd sama kirglikult armastajaks olemisele. Ja nagu klassikalisele romantilisele loole omane, elu räsib kangelasi (või antikangelasi, kuidas vaadata) ning on kaks võimalust kas õnnelik või õnnetu lõpp. Kes lõpuni kaeb, näeb ise.
Loo teevad vaadatavaks nn teise kihi elemendid. Esiteks on film üles võetud nagu ühte “tõelist romantilist seepi” üles võtma peab. Kui autoga sõidetakse või reisi.ollakse, siis on need stseenid halva stuudiotaustaga; kui tegelane kannatab või rõõmustab, siis reeglina kannatab/rõõmustab ka loodus; kui vaene elu, siis hallid toonid, kui rahakas, siis värvide pillerkaar. Kostüümid on omaette vaatemäng.
Kolmas kiht on vastandamiste kiht. Ja see pärineb ilmselt algromaani autori (Elizabeth Taylor, kirjanik Taylor, näitleja nimekaim) sulest. Neid vastandamisi on palju ja kuigi nad mõnikord on vägagi tehislikud, on neid nauditav filmis näha ja leida.
Need mitmed kihid teevadki filmi.
7/10

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: