FILM: Nuhk/Sleuth

3 11 2008

Algatuseks pean kohe mainima, et üle pika aja üks väga hea film. Nii süžee kui näitlejatöö kui ülesvõtmise osas. Piisavalt “kiiksuga” ja haarav. 

Edukas ja mitte enam esimeses nooruses romaanikirjanik Andrew Wyke (Michael Caine) kohtub noore näitleja Milo Tindle’iga (Jude Law). Kohtumispaigaks on Andrew mõis – kõrgtehnoloogiliste lahenduste emakoda ja Andrew Wyke’i abikaasa poolt disainitud keskkond. Kohtumise eesmärgiks pole mitte näitleja ja romaanikirjaniku töine vestlus vaid probleem, mis vajab lahendamist. Nimelt on härra romaanikirjaniku abikaasa kolinud noore näitleja elamisse, hinge ja voodisse ning tahab lahutust. Antud teemal, siis kaks meest juttu alustavadki.

Pealtnäha igapäevaelulisest seigast saab kahe mehe vaheline mäng, mille panused on suured. Hästi kombineeritud stseenid, ettearvamatud pöörded. Etteruttavalt võib muidugi öelda, et eks me ju teame, millega Saatuse narrimine ja Saatusega mängimine ikka lõppeb, aga film on haarav.
Näiteljatöö on briljante, interjöör on hullumeelselt huvitav, lugu on “konksukeste ja keermekestega”, pildiline külg on huvitavate tempode ja kadreeringutega. Poolteisttund möödub lennates. See kuidas kaks meest selle poolteisttunni täidavad on elamus.

Film on 1972. aastal tehtud filmi uusversioon. Kindlasti tahaks ka seda näha. Miks ei võiks filmigurmaanidele pakkuda võimalust (vähemalt nii heade filmide puhul) osta 2in1 – DVD komplekt, mis sisaldaks mõlemat versiooni.

Aga käesolevast filmist veel nii palju, et puhtalt filmitehniline fakt – kogu film võeti üles ajalises järjestuses. Väärtustav fakt – film oli 2007. aasta Veneetsia filmifestivali Kuldgloobuse nominent. Intrigeeriv fakt – 1972. aasta filmis mängis Michael Caine Milo Tindle’it.

9/10

Advertisements

Actions

Information

3 responses

10 01 2009
higgins

Intrigeeriv fakt tõepolest… Law ongi vist uus Caine. «Alfie» ju samamoodi, ehkki ma pole uusversiooni näinud. Tänud soovituse eest! =)

13 03 2009
Kes ei vaata, see ei näe « ann-id-kuu-lill-est

[…] abikaasa kolinud noore näitleja elamisse, hinge ja voodisse ning tahab lahutust” (tsitaat sellest blogist). Kuna stsenarist on näitekirjanik, siis pole ka ime, et see film on justkui filmitud […]

21 04 2009
Kes ei vaata, see ei näe « ann-id kuu-lill-est

[…] abikaasa kolinud noore näitleja elamisse, hinge ja voodisse ning tahab lahutust” (tsitaat sellest blogist). Kuna stsenarist on näitekirjanik, siis pole ka ime, et see film on justkui filmitud […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: