FILM: Jõhkrad mängud/Funny Games

15 12 2008

funny_games_ver2

“Jõhkrad mängud” on Michael Haneke shot-by-shot uusversioon, sel korral siis ingliskeelne, 1997. aastal tema ensese samast filmist.

Kuigi kümne aastaga on maailmas ühtteist muutunud, siis jõhkrus ja vägivald on ilmselt küll samuti arenenud, kuid sama õõv ja vägivald “töötavad” oma moel endiselt.

Väikekodanlik rahu ja turvalisus saab loetud hetkedega häiritud kahe siledaks kammitud peaga viisakate hilisteismeliste psühhopaatide poolt. Turvalisus on näiline, inimmõistuse poolt sünnitatud koleduste vastu pole keegi kaitstud. Vägivald võib olla kellegi jaoks vaid mäng, meelelahutus, ajatäide.

Filmis ei otsita põhjusi ega anta vastuseid. Vaataja näeb lugu, ühte peatükki ilmselt paljude omalaadsete seast.

Kõige hirmutavam on käegakatsutav ja reaalne. Kõige haavatavamad oleme me kõige lähedasemate keskel. Kõige koletuslikum on siiski inimene.

“Jõhkrad mängud” on aeglases tempos kulgev lootusetu lugu inimkoletistest, kes väheke häbeliku naeratusega saabuvad ukse taha, et naabrinaisele paar muna laenata. Klanitud poisid, üleni valges…

Kurjusel on mitu palet, vägivallal ja hirmul sadu tahke. Film hoiab kuklakarvad turris ning tekitab tahtmise minna ja kontrollida, kas uks sai ikka lukku ning järgmisele soola-tikkude-munade laenajale vaatad ilmselt elu lõpuni väheke teise pilguga.

8,5/10

PS Näitlejatöö eest 9,5/10


Actions

Information

One response

16 01 2010
Jaanus (Xipe)

Noh, kas ma just ütleks käegakatsutav ja reaalne mingite üleloomulike meeste kohta, kes oskavad aega edasi ja tagasi kerida.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: