RAAMAT: Elizabeth Gilbert “Söö, palveta, armasta”

4 02 2009

s66_palveta_armasta1

Mida peaks tegema naine, kes on jõudnud oma elus punkti, kus kõik on kulgenud plaanijärgselt – mees, kodu, karjäär ja käes oleks elu päevakorra järgmine plaanitud punkt – lapsed, aga…
…aga kui ta tunneb, et see plaan talle enam ei sobi. See ei ole ikkagi tema Elu Plaan. Võimalusi on suures plaanis kaks – kergem vastupanutee, järgida hambad risti ennast ja oma soove tahaplaanile surudes valu ja kahetsusega hinges plaani või siis, et järgida enese südant, soove ja loobuda plaanist. See viimane tee on keerulisem, toob kaasa sekeldusi, valu, pettumusi, samas annab võimaluse minna Oma Elu Plaaniga edasi.
Autobiograafilise romaani kangelanna Liz valib raskema (aga kindlasti enese jaoks parema, ausama) tee. Ta saab räsitud keerulises lahutusprotsessis ning läheb aastaks laia maailma – Ennast ostima ja leidma.
Aasta. Kolm I-ga algavat riiki (Itaalia, India, Indoneesia). Kolm erinevat maailma. Naudingutest loobumine, nende leidmine, sisemise rahu otsimine. Hea arengulugu. Väga hästi kirjutatud. Piisavalt eneseirooniline, ei muutu halisevaks ega läägeks. Sisaldab omajagu tarkuseteri ja nii mõnegi tsitaadi, mida saab omadega ummikus olles pidepunktiks võtta.
Vaata ka Liz-i kodukülge.
Kuulu järgi tehtavat raamatu järgi ka järgmisel aastal film. Kuulu järgi Julia Robertsiga nimirollis.

9/10

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: