RAAMAT: Tartu rahutused. Valik jutte. Koostaja Berk Vaher

1 02 2010

Tartu……Vat, selle Tartuga on nii, et need, kes pole Tartus elanud ja Tartu õhku hinganud, need loevad sellest kogumikust ehk midagi teistsugust välja, kui need, kes TEAVAD, millest jutt:)
Kogumikku on reastatud autorid, kes kirjutavad oma hingest ja südamest lahkeks lugemiseks oma Tartut. Igaüks omal moel. Valitud on: Mehis Heinsaar, Sven Vabar, Kärt Hellerma, Piret Bristol, Maimu Berg, Vahur Afanasjev, Berk Vaher, Meelis Friedenthal, Dagmar Lamp, Marta Karu, Põim Kama, Ervin Õunapuu, Jaan Kaplinski, Urmas Tilga, Leelo Tungal, Anna-Maria Penu, Epp Petrone, Kristjan Sander, Katrin Ruus, Urmas Vadi, Tiit Aleksejev.
Novelle ümber jutustama ei hakka.  Meeldivusjärjestusse ei pane. Aga üht emotsiooni tahaks küll jagada. Nimelt:
Võibolla on see vaid minu isiklik kogemus; võibolla kehtib see kõigi (eks)tartlaste puhul – ei tea. “Tartu rahutusi” lugedes leidsin pea igas loos mõne fraasi, mõne emotsiooni, mõne seose, mis omakorda minus välja kaevas mõned emotsioonid, mõtted, mälestused. Ja nõnda ma muudkui lugesin ja kaevasin eneses – väga kummastav, väga meeleolukas, väga valus, väga hell, väga rõõmustav – väga teraapiline.
Soovitan. Igati.
10/10


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: