FILM/OSCARI NOMINENT: Coco enne Chaneli/Coco avant Chanel

4 02 2010

Je ne fais pas la mode, je suis la mode!

 Imeline film. Kaunid värvid, aja kulg, lugu.
Lugu tüdrukust, kes ei sündinud hõbelusikas suus; tüdrukust, kes ehitas ise enese elu; tüdrukust, kes oli võibolla ees oma ajast, aga tänu kellele on kaasaegsed naised sellised nagu nad on. Just nimelt on, sest rõivastus lubab või keelab paljugi. Korsetti kängitsetud naine oli kaunis kui kreemiroos tordil kuid samavõrra abitu. Lugu tüdrukust, kes ei valinud lihtsamat teed elus – olla naine, jõuda piisava sissetulekuga mehe kaitsva nime ja koju alla ning elu lõpuni – olla mehe naine. Coco (Gabrielle) oli isepäisem.

Just nimelt isepäisem. Kindlasti mitte õnnetu saatusega õrn kannataja, keda Saatus nörritas ning kes kaotanud armastat, elas oma elu välja oma karjääris. Ei.

Coco oli isepäine, omajagu küüniline, väga eesmärgile pühendatud kaine arvestaja. Tõsi, ka selliste naiste südamed murduvad mõnikord. Ja kõik armulood ei ole õnneliku lõpuga. Mis teha. Coco elas läbi elu ja jättis oma loominguga jälje, millest kilde ja peegeldusi näeme iga päev, igas tänavapildis, igas naises.

Filmist ka ikka paar rida. Audrey Tautou tõlgenduses on Coco jumalikult kaunis poissnaine-nainepoiss, moodne naine, armastaja ja avantürist, kaine kalkuleerija ja karjerist. Hästi mängitud. Nagu alguses mainisin, et  kaunis loodus, aga ka kaunid hobused, imeline prantsuse keel ja…muidugi kostüümid. Millede eest ka Kuldmehikese nominatsioon.

9/10

Advertisements

Actions

Information

One response

4 02 2010
joonas

Meesvaatajaid hoiataks siiski, et film on très ennuyeux ja paras merde, pardon my french 😉 Isegi seda hilpude Oscarit vääriks rohkem mõni teine film, mida isegi ei nomineeritud, kasvõi “Bright Star” või “Parnassuse imaginaarium”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: