ELUST: Veebruar on …

5 02 2010

Iga kalendrikuu on omamoodi. Vähemalt mulle, isiklikult, tundub nii:)
Milline sa oled, Veebruar?! Veebruar on lühem, vahel suisa lühike.
Veebruaris on juba natuke käega löömist: uusaastalubadused on juba kolinal läbikukkumiste prügikasti sokutatud ja samas on näiteks nii aasta lõpp kui rannahooaeg veel piisavalt kaugel – seega, muretsemiseks pole põhjust. Niimoodi vaadates on Veebruar kui teismeline. Juba nagu natuke on, aga pole ikka veel ka.
Moodsa maailma kommete järgi on veebruaris  valentiinitamine. See  sobib ka teismelise kuvandiga – väiksed tantsud, lilled, kepp ja keeks. Kuu alguses on  küünlapäev ja tavaliselt ka vistel-vastel: vanasti ennustati ilma ja põllumajanduslikku edukust, moodsamal ajal tingeltangeldatakse niisama. Samas: vastlakukkel ja hernesupp maitsevad ka tänapäeval hää, kelguga mäest alla lasta (neil aastatel kui lund jagub) on ka päris mõnus lapsemeelsus. Kui liupikkuse järgi intresse ennustada oskaks – oleks kohe päris tore.
Kaks tähtsat Meile Olulist Tähtpäeva mahub ka Veebruari –  Tartu rahu aastapäev ja Eesti iseseisvuspäev. Eks igaüks teab, mida need päevad neile tähendavad. Minu jaoks on need päevad, mis panevad selja sirgu lööma, uhkust tunduma, austusega minevikku vaatama, lootusrikkalt ehk tulevikuunistusi mõtlema ning pisut härdalt nii mõndagi rituaali täitma. Nende päevade valguses polegi Veebraur teismeline. On hoopis Päris Suur Mees. Selline natuke karune ja omane, pidupäevaselt lips ees ja kingad läikimas.
Ja siis on mõnel aastal Veebruar suur Võistlemise kuu. Ikka jagub neid kõrgema kategooria talimänge, mis toovad paadunud tugitoolisportlaste koondatud väed ekraanide ette ning viivad vaimustunud tervisesportlased ja kergesti mõjutatavad noorukid tulevikku suunduvaid suusaradasid sisse sõitma.
Kaugel Ameerikamaal jagatakse tavaliselt Veebruaris Kuldmehikesi filmimeistritele. Ja vaielda võib küll valikute, küll maitsete üle – huvitav on ikka.
Ja vanarahvas pidas Veebruari tuisukuuks. Eks mõnel aastal ole ta seda siiski ka tänapäeval. Valge, kõikemattev, imeline.
Et siis minu Veebruar – võistlev teismeline, kelle hinges on romantiline tuisk ja südames austav armastus Meie Oma Riigi vastu.
Milline on sinu Veebruar?

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: