OM: Iluuisutamine. Mehed

19 02 2010

Skandaal. Solvumine. Ilmselt ka pisarad. Meeste iluuisutamine olla tapetud ja Evan Lysacek’i ülimuslikkuse tunnustamine kriminaalne tegu. Oo, sport – sa oled…:)

Minu silmade läbi oli kõik lihtne ja arusaadav. Sport on sport. Täna oli selline päev, kus Pljuštšenko oli kobavam kui Evan Lysacek. Ja ei loe siin mitme keeruga kui kõrgele sa hüppad, kui maandumisel kobistad ja terviklik pilt on ebakindel. Tõsi, ega Lysacek ka veatu pole. Tema suurim viga oli see, et ta ei jutustanud jääl lugu, ta sooritas hästi ja väga hästi keerulisi ja väga keerulisi elemente. Puhtalt, graatsiliselt.

Ei ole tegelikult kumbki minu täiuslik unistus meesuisutajast. Mõlemal omad vead (aga ka hääd küljed). Tegelikult on hoopis kahju Daisuke Takahashi kukkumisest neljase katsel. Samas tuleb au anda, ülejäänud kava esitas mees vaimustavalt hästi. Mulle meenutas ta jääl natuke mõnda Johnny Deppi tegelaskuju või siis kummalist võlurit-silmamoondajat – hopp! ja hopp! võlus ta peaagu ootamatult oma hüppeid – nagu mustkunstnik liblikaid hõlma alt. Väga ilus.

Ja Johnny Weir näitas jääl lummavat Inglit (ja ka kaunist tehnikat). Kohtunikud kahjuks ei mõista ta lüürikat ja vastupäeva hüppeid. Või, et ei mõista nii kõrgelt hinnata, kui mulle meeldiks.

Kokkuvõtvalt: Läks nagu läks. Iluuisutamine meesarvestuses pole ei surnud ega tapetud. Kriminalistid võivad koju minna, pole mida uurida. Tulevik on täiesti olemas. Minu poolest võiks tal Weiri ja  Takahashi lüürika ja tehnika olla.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: