OM: Jäätants

23 02 2010

Algatuseks virin, mis jäi eelmise OM-sissekande juures virisemata. Nimelt: on äärmiselt ebaõiglane, et Mängud toimuvad meist, Euroopast, nii ajaliselt kaugel. Selle tulemus on see, et ühe lummavaima ala ülekanded on meie mõistes ööläbised ning tööinimene ei saa sellist lusti ja lõbu enesele kaua lubada. Selle tagajärg on see, et kui läheb õnneks ja varahommikul näed ära parimatest parimad, oled palju näinud. Aga see on nagu oleks sulle pakutud parima kondiitri meisterdatud parimat torti, aga sina tõmbad vaid näpuga glasuuri, mis maitseb hea, aga samas – kogu koogi maitse jäigi tundmata. Ametliku virina lõpp.
Jäätantsu juurde. Oh, küll oli kaunis see – võib lüüriliselt ohata. Või, et oli kaunis see “glasuur”, mida nägin. Ma ei hakka kohustuslikust tantsust ja lühikavast kirjutama, kirjutan hoopis tänahommikusest ilust.
Minu jaoks suutsid kolm paari näidata midagi täiesti uut selles alas. Nende kavade ülesehitus ning esitus olid midagi enamat, kui oleme harjunud nägema. Muidugi olid need sportlikud saavutused, hästi esitatud rasked elemendid, väga sobivalt valitud muusika, imeline koreograafia, aga kõik see kokku moodustas – publikule tantsitud/lenneldud loo jääl. Kõik omamoodi kaunid, kõik veatud. Lood, mis hinge kriibivad, ilu, mis toob pisarad silma. Midagi, mille loomine ja mille nautimine teevadki meist Inimesed.

On asju, mida sõnutsi on raske kirjeldada. Seega püüan lisada lingid oma kolmele lemmikule. Tõsi, lingid ei ole tänastele esitustele, ei leidnud veel.
Minu vaieldamatud lemmikud, hõbemedalistid: Meryl Davis ja Charlie White ja nende Ooperifantoomi saatel tantsitu.

Federica Faiella ja Massimo Scali (kokkuvõttes 5. koht) imeline N. Rota Emigrantide tõlgendus.
Kõrgeimateks pälvitud Tessa Virtue ja Scott  Moir Mahleri 5. Sümfoonia saatel jääl oma valget-süütut-haldjalikku armastuse lugu esitamas.

Need on need hetked, kui võib südamerahus nentida: Oo, Sport – sa oled Ilu.
Kellel võimalus, vaadaku päeval võistluse kordust. Ja kindlasti ilmuvad kohe-kohe internetti ka tänased jumalikud esitused.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: