RAAMAT: Supinahk ja sukapüksid + boonustrack Lugu minu lapsepõlvest ehk Mis on Karu kõhus?

4 04 2010

Lugesin Evelin Samueli koostatud lapsepõlvelugude raamatut “Supinahk ja sukapüksid”. Armas ja soe raamat.
Oma lapsepõlvelugusid jagavad meile tuntud nn avaliku elu tegelased alates Linnar Priimäest Kati Murutarini. Tegelikult polegi nii oluline, kelle lapsepõlvelood need on. Lapsepõlvelood on lapsepõlvelood – armsad, nostalgilised, omajagu naiivsed ja samas lapselikust kõikehõlmavast lihtsast tarkusest tulvil. Selliste lugude jagamine (või isegi enese jaoks meenutamine) teeb meid paremateks inimesteks. Siiramateks.
Kõik lapsed on oma olemuselt head ja tulvil maailma avastamist ning innovatiivsust.
Sestap panengi siia ühe loo oma lapsepõlvest.

Mis on Karu kõhus?
Mingis vanuses on tarvis kõike avastada. Ka seda, mis on Trumi sees ja Karu kõhus.
Aasta vanem naabripiiga oli juba oma Karu väga põhjalikult opereerinud. Pisut pettunult pidime tõdema, et paksu ja raske Karu kõhus oli suur hulk koleda välimusega vatti. Keretäis oli umbes sama kole ning ega Karugi peale uut taastusoperatsiooni sama mõnus ja kaunilt tüse enam välja näinud. Aga praktika on tõe kriteerium.
Meie Karud olid erinevad. Kui naabriplika Karu oli pruun ja paks, siis minu oma oli suur, kollane ja kerge. Saabus suure Katse päev. Mäletan selgelt, kuidas uudishimu-siplegad mööda sõrmi kihelesid. Käärid olid suured ja rasked. Krõnks-kõrr-krõnks…Raske oli lõigata. Muudkui lõikasin ja lõikasin. Pudises puru, aga ei muud. Krõnks-kõrr-krõnks…ja ikka vaid puru…Nii jäigi. Minu Karu kõhus oligi vaid Karu, sest tegemist oli poroloonist karuga. Pettumus oli suur. Pisarad tulid siis kui selgus, et minu Karu ei anna enam ka kuidagi kokku lappida ning suure kõhuhaavaga Karu pidi vääritult Karudemaale tagasi minema. Isegi matta mul teda ei lubatud.
Omandatud elukogemus hoidis mind minu plekktrummi konserviavajaga avamast. Seda enam, et naabriplika Trummi seest ei leidnud me midagi.

PS Poroloonist Karu eluiga oli nii lühike, et isegi fotole ei jõutud teda jäädvustada. Aga foto pärineb umbes poroloon-Karu ajastust.


Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: