TOIT: Tristian ja Isolde. Raekoja plats. Tallinn

22 05 2010

Tallinnas, otse Raehoone sees on pisike puhvet. Soojal ajal on lauad-pingid ka Raekoja ees. Tristian ja Isolde on vist nimi. On juba ammu seal puhvetit peetud, aga sellest aastast on uued omanikud ja uued tavad. Võiks vist nimetada: keskaegse suunaga kiirtoidukoht. Ja sugugi mitte halvas mõttes. Peamine kõhutäide on põdraleem/supp ja pirukad. Leemeke on vürtsine ja üht ja teist on seal sees ka. Tõsi, lusikas sees püsti seisma ei jää, aga kõhuseinad teeb mõnusalt soojaks ja suhu jääb mõnus maitse. Pirukaid on porgandiga ja õunaga, sealihaga ja (oli vist, et) lambalihaga. Mõnikord on pirukad suisa ahjust tulnud, teine kord jälle mitte. Aga täitsa mõnusad on nemadki.

Aga mis veelgi mõnusam, on see, et kõik selle saab kohe ilma ootamata kätte. Pirukad on valmis ja supp pajas olemas. Ja mitte vähe oluline on see, et leemekausi hind on 15.- ja pirukas maksab 15.- tükk. See on üks ütlemata hää hind pealinna Raeplatsil.

Kirjas oli, et kann õlut maksab 20.- . Vat ei proovinud, aga ei usu, et sellel kehvem maitse on kui kõrvalaludade poole ja enam kallimatel kannutäitel.

Aga, minge ja proovige ise:)

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: