FILM: Serge Gainsbourg – huligaani armastus/Gainsbourg (Vie héroïque)

14 01 2011

Kes oli Serge Gainsbourg? Kahjuks ajaliiv voolab kiirelt ning nii mõndagi/mõnigi hakkab unustuste hõlma kaduma. Aga ei tohiks. Algatuseks siis link loole, mis peaks meenutama Serge’i. Oldagu lahke ja kuulatagu siit.
Oli jumalik? Armastus? Puhas armastus…
Kuigi Serge suutis oma elu omajagu “kunstiteoseks” elada, on filmil oma lisaks kunstilised tasandid. Ja see on hea. Ei ole filmiloojad näpuga rida realt eluloos järge ajanud vaid on püüdnud näidata Meest ja Armastust, Juuti ja Armastajat, Skandalisti ja Boheemlast, Väikekodanlast ja Staari, Ego ja Alterego…
Milline on huligaani armastus? Kas me lahustume armastuses ja moondume kellekski teiseks, kelles on osa ennast ja osa teist? Või muudame me ise seda teist? Kas üks pluss üks on üks? Ega ei saanud filmi vaadates targemaks. Ega pidanudki. Lihtsalt pakuti vaadata Elu ja Armastust. Ühe Looja elu ja armastust, alatiseks saatjaks juured ja lapsepõlv.
Ja hämmastaval kombel on see kuidagi helge ja puhas. Ja rõõm on, et tegelikult elas selline peiar siiski küllaltki pika elu. Täiskäigul. Eksides ja kukkudes, tõustes ja edasi minnes, olles ühtaegu kurb ja samas nii elurõõmus. Või siis, et: elu jaatav. Just – jaatav. Selline ongi huligaani armastus – jaatav, mitte eitav.
PS Huvilistele: Serge Gainsbourg’i elust pikemalt siin kirjas.

 

 

 

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: