FILM: Sotsiaalvõrgustik/The Social Network

18 01 2011

Pean ütlema, et ma olin ülimalt üllatunud, et see film sai Kuldgloobuse (+ veel alamkategooriate kuldseid maakerasid sh režissööritöö eest).  Ei, see ei ole sugugi halb film, aga kas ta parim on? Minu silma ja maitse järgi kindlasti mitte.
Mõistan, et filmil on meeletu vaatajaskond ja läbi selle mingi kummastav sotsiaalne sidusus (või midagi sellist). Facebook on ju osa elust. Vähemalt paljudel. Õigemini jaguneb moodne maailm kaheks: need, kes on FBs ja need, keda pole. Need keda pole, on ilmselges vähemuses ning mingi tasandi infolevikust eemale jäetud. Mida see omakorda kaasa toob, ei ole ilmselt veel psühholoogidele-sotsioloogidelegi selge. Eks see selgub aastate pärast. Kuigi ma ei usu, et FBi ootab Orkuti saatus. Ei taha uskuda, et ta kogukonna poolt nõnda kiirelt penisonile suunatakse. Aga filmist.
Pole see film puhas dokk ega puhas mängufilm. Samas, sellisena jääb ta kultuurilukku ning järgmise põlvkonna jaoks on sedapidi jutustatud lugu juba reaalne ajalugu. Kus on tegelikud tõe ja tõlgenduse piirid, seda teavad ikka asjaosalised ja ju nad kunagi ka pakse ja igavaid analüütilisi raamatuid kirjutavad. Filmitõde on küllaltki lustlik ja intriigiderohke, aga, mis siin elus poleks kui mängus on raha ja ilusad tüdrukud, napsu ja nalja. Seda kõike noorte inimeste käes. Eks ikka pidu ja pillerkaar ja tagumiku lohku tõmbamine. Kaunistavad seda lugu natuke asotsiaalse olemisega geeniused ja edasipüüdlikud heast perekonnast spordipoisid.
Selline natuke pärisajaloole konkureeriv moodsa aja film moodsatest tegijatest. Igav ei olnud. Aga suurt kunsti ka ei näinud. Aga ega siis film peagi olema nagu 500-eurone, et kõigile võrdselt meeldib:)

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: