FILM: This is it/Michael Jackson – kogu lugu

28 01 2011

MJst sai legend juba eluajal. Ja seda mitte ainult muusikalises mõttes. Ta ise hakkas looma enesest ja oma elust mingit kummalist PR-muinasjuttu. Ja kadus ise sinna muinasjutu sisse ära. Igaveseks uinunud printsimeelne Kuningas oleks ilmselt oma nägemuses pidanud saama oma klaasmäe ja klaaskirstu. Kes teab…
Ilmselt vaid väga vähesed lähedased teavad, kes oli MJ tegelikult. Meile jäävad laulud ja meediatsirkus. Ja film Suure Etenduse ettevalmistamisest, millel ei olnud saatust valmis saada, sest Kuningas lahkus…
Aga Etendus oleks tulnud suurepärane. Moodne tehnika, väga tegijad taustajõud. Ja täiesti “töökorras” Kuningas. Tõsi, natuke kummaline, natuke oma maailmas, natuke alakaaluline ja natuke vanainimeslikult sooniline ja kokkukuivanud, silmnähtavalt parukaga ja kallite kirurginugade veetud kolejäljed näos. Aga tantsuliigutused täitsa kehas olemas ja laulud lauldud saav ja huviga harjutav. Võibolla olid need Vana Tsirkusekaru sisseharjunud rollid, mine tea.  Väljaspool laulu ja tantsu tundus Kuningas küll väheke omas maailmas olevana: vaikne, viisakas, väheke vabandava moega ja kõiki kogu aeg jumala nimega õnnistav. Nii õrn ja habras. Nagu eksootline taim tuuletõmbuses.
Muidugi kui piisavalt “musta” materjali käes, saab ju näidata kinolinal just neid külgi, mida tahetakse, aga mulje jäi küll küllaltki ehe.
Ja kahjutunne jäi. Kahjutunne suurest tööst, mille ilu jäigi näitamata-laulmata-tantsimata. Ja kahju printsimeelsest kileda häälega Kuningast, kes lahkus valel ajal. Või siis mitte. Võibolla oleks inimõeluse hammasrattad ta ikkagi tükkideks rebinud…Ei tea. Kuningas on lahkunud…oma kummalisest muinasjutust veelgi kummalisemal moel.

 

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: