FILM: Kuninga kõne/The King’s Speech

31 01 2011

Ilma häbenemata pean ütlema, et on hea film. Ja kui mitte rohkem, siis meespeaosa Oscar tuleb siit küll.
Lugu mehest, kellest sai juhuste kokkulangemise tõttu kuningas George VI. Mitte, et ta ise oleks sellest erilises vaimustuses olnud. Pigem vastupidi. Ta oli niikuinii olnud lapsest saati oma peres “vigane teine viiul”. Ei olnud temas sellist karismat kui tema vanemas vennas. Lisaks korralik kõnehäire, mis kellelegi autoriteeti ei lisa, kuningale seda enam.
Ometigi sai sellest mehest kuningas. Kuningas, kes hoidis rahva vaimu II maailmasõja ajal kõrgel. Kuningas, keda austati. Eks selles kõiges oli suur roll ka tema abikaasal. Elizabeth, kes meie põlvkond mäletab väikese käbeda moorina, käekott käevangus ja hallid lokid kübara all; kurjad keeled rääkimas, et ega see proua oma päeva ilma korraliku gin-toonikuta alusta. Ometigi on see naine läinud II maailmasõja ajal ajalukku sellega, et ei tema ega ta pere lahkunud sõja ajal Londonist. Midagi sellist olnud ta öelnud: “Lapsed ei saaks minna ilma minuta, mina ei lähe kuningata ja kuningas ei lahku kunagi.” Julge naine, sellisena rahvas teda ja tema peret ka armastas.
Film jutustab lugu, kuidas kõneterapeut “ravib” värske kuninga kõnet. Ebatraditsionaalselt. Paraneb kõne ja kasvab kuninga enesekindlus. Edukalt. Ja kahest väga erinevast mehest saavad eluaegsed sõbrad. Kuningas on valmis saama Kuningaks. II maailmasõda on ukse ees.
Väga head rollid: Colin Firth (George VI), Geoffrey Rush (Lionel Logue), Helena Bonham Carter (kuninganna Elizabeth). Neile on Oscari nominatsioonid  (lisaks 9 muud nominatsiooni).
9,5/10

 

Advertisements

Actions

Information

2 responses

31 01 2011
MNC Broz Tito

VAt ei usu mina sellesse filmi. Koledal kombel haiseb selle “me oleme Britid ja vaadake milliseid filme me auhinnata oskame ” järgi.

1 02 2011
veraprima

Mina usun. Sellline tark ja aeglane film. Väga hea näitlejatöödega (ei väsi kordamast). Näiteks jääb pikalt meeltesse üks paarisekundiline hetk, kui näitab Elizabeth’i (Helena Bonham Carter) kõndimas. Ja vaieldamatult on selle noore naise kõnnakus midagi väga tuttavat. Jah, see on vanaproua Elizabeth, see, kes me televiisoris aastaid näha saime.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: