FILM: Võitleja/The Fighter

1 02 2011

Järjekordne film, mille prototüübid on senini meie keskel. Järjekordne Oscari -nominatsioonidega esile tõstetu (7 nominatsiooni) ja nii Kuldgloobuste kui kriitikute kui näitlejate poolt auhinnatu. Asja eest.
Kuni üks poolvend Dicky Eklund (Christian Bale) oli oma kaalukategooria meister, au ja uhkus ; oli teine poolvend Micky (Mark Wahlberg) tema parim treeningkaaslane, sõber, vend. Aga tagaplaanil. (Millegipärast meenub analoog vendadest kuningakojas filmist “Kuninga kõne”). Siis Dicky kaotab tiitli ja sportlasest saab slummielu “magususse” vajuv tavaline kaak. Naps ja narkots, eided ja elu. Kuni kinnimajja pandi.
Noorem vend võitleb iseenese, eneseusu, perekonnaga etc ning lõpuks saab temast ikkagi Poksija. Tiitliga Poksija. Tema teel lõpuks abistab teda ka Dicky, kes kinnimajas end kätte võttis, selge silmavaate sai ja taas end vormi ajas. Aga nüüd olid rollid vahetunud. Nooremast sai tegija.
Kandev roll on ka managerist pereemal Alice’l (Melissa Leo). Kujutage ette nüüd seda naabritüdrukut Alice’t, kellel on 9 täieealist last (2 poega + 7 tütart), kõpskingad, loomamustriga tisse esiletoov topp, endiselt prink pepu, viskiklaas konstantselt näpu vahel ning, kes üritab kogu seda “tsirkust” juhtida. V a p u s t a v. .. Kuigi aegajalt kummitab lause: “Kas sellist Ameerikat me tahtsimegi” ajusoppides, siiski…see on elu. Ilmselt natuke värvi lisatud, aga täiesti tavaline elu. Seal Ameerikas.
Ja film on hea. Värvikas. Läbi kivi minemisest silmad verevermeis. Elu.
9,4/10

 

Advertisements

Actions

Information

One response

1 02 2011
Autopesulad

Tee mis tahad, alati ürita Mark Wahlbergi filmides tema suhtes neutraalseks jääda aga miskit nagu häirib enamus tema karakterites. Arvatavasti enda probleem aga film oli väärt vaatamist. Ehk ka teist korda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: