RAAMAT: MARGUS KARU “Nullpunkt”

2 02 2011


Pean triviaalselt alustama. See oli esimene raamat Eestis, mida treileriga reklaamiti. Ja väga hästi tehtud treileriga. Vaata  siit. Oma silm on kuningas.
Ega raamat ise ka palju kehvem ole. Poistekas. Mitte päris meestekas veel, aga  poistekas. Ühe noore mehe suureks kasvamise/saamise lugu. Kuidas ennast leida, kuidas vastutus enese elu eest võtta, kuidas kasvada. See kirjapandu kõlab küll natuke nagu eneseabiõpik või motivatsioonikoolitus, aga tegelikult on see lihtsalt ühe noore mehe kirja pandud okkaline teismeliseiga.
Natuke ehk hüperbooli viidud. Aga eks teismelisena tunduvadki asjad-inimesed-olukorrad äärmustesse viiduna nagu aknepunn suurendusklaasi all: hiiglaslik, põletikuline ning igavene. Distantsilt (eriti vanuseliselt distantsilt) vaadatuna on asjadel natuke teine perspektiiv.
Raamatus on häid karaktereid (bipolaarne ema, värvikas galerii klassikaaslasi) ja natuke ehk liiga värviküllaseid tegelasi ja sündmusi. Aga hüljatuse ja üksinduse tunne on ehe. Kasvamise valu. Otsused. Lugu sellest, et tuleb otsustada. Muutuda, siis muutuvad ka teised/teiste reaktsioonid.
Isiklikult häiris mind natuke see klassika, et feim ja sull on  vajalikud. Ilma nendeta positsiooni ei paranda. Mine tea…
Aga huviga ootan samalt sulelt (vabandust: klaviatuurilt ikka ilmselt) uusi lugusid. Ja  lavalaudadele pidi see lugu ka jõudma. Ootan.

Advertisements

Actions

Information

2 responses

16 05 2012
Margus Karu “Nullpunkt” « Lugemissoovituse blog

[…] ; Maarja-Liisa Meksun ; Siim Kask ; Jaanika Palm ; Triin Mõttemaailmas ; Tõnu Lilleorg ; Veraprima ; Liisa Taal ja Siret Purga ; Maria Raamatuklubis ; Kadi Rohelisemrohi ; Maria Karumets ; Ave […]

8 01 2013
Margus Karu “Nullpunkt” « nõudmiseni

[…] Maris Sander Sehkendamine Lugemissoovitus Lugemiselamus Mõttemaailm Tõnu Lilleorg, elu24 Veraprima Raamatuklubi Rohelisemrohi Õhtuleht (autori kommentaar) Intervjuu […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: