RAAMAT: ONU BELLA “Ma võtsin viina”

7 02 2011

“Oh, mina olen olnud ikka šššeksikas poiss, täna olen mina šššeksikas poiss…”  ja siis lugu sellest kuidas sõber Raimond oli sünnipäevalaps ja selle tähistamiseks sai viina võetud, on klassika. Vähemalt ühe põlvkonna jaoks. Nagu ka Onu Bella. Oma ajastu märk.
Kindlasti ei kõneta Onu Bella tekstid tänapäeval noori enam samas tähestikus. Onu Bella jääb märgina oma aega. Aega, kus vanad Mersud uhkelt heitgaase väljastasid ja sinine purgidžinn võttis teatepulga üle viinaga Mehukattilt.
Onu Bella raamat räägib vanadest ja veel vanematest aegadest ja natuke lähematest aegadest. Peamiselt räägib Onu Bella, aga kui hästi korralikult lugeda, siis saab aru, et mõned peatükid on kirja pannud Igor Maasik.
Raamat ongi nagu plastmassist üllatusmuna: lootsid, et on šokolaadist kest, millest leiad ššeksika Bella, aga on hoopis plastmassist Onu Bella ja pragudest kiirgab väikekodanlikku kodanik Maasikut. Ja ausõna, ma ei mõtle seda halvustavalt.
Onu Bella jutustab lugusid, mõnel neist on isegi potentsiaali legendiks kuluda suulise pärimuse levitamise käigus. Mõned on juba  nüüd legendi staatuses.
Aga kodanik Maasika laseb hetketi kaeda ka oma hobide valda ja esitab moodsa maailma suhtes seisukohti.
Tegelikult muidugi tundub, et Onu Bella irriteerib ja trikitab, luiskab ja liialdab ja sekka on aus poiss.  Selline poolpehme “kapustnik”: natuke näidatakse kõike ja siis ei näidata jälle üldse midagi.
Kuna kodanik Maasik on korrektne ja täislikkust ihalev (kollektsioonid, kogumine hobideks), siis on lisatud raamatule ka muusikat täis plaat. Super! Ja plaat on noorte taustajõududega tehtud ning moodsate aegade lainel. Näiteks strippi tehakse Raimondi sünnipäeval nüüd juba 10 euro eest, mitte 10 marga. Mõistavad ka nooremad inimesed.
Bella on enesele paberisse ausamba raiunud, plaadi sisse ka.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: