RAAMAT: KAUR KENDER “Comeback”

8 02 2011

Karl Pajupuu. Nagu sangar seiklusfilmist? Ei. Pigem kui supervõimetega koomiksitegelane munadega keskmisele keskeale. Supervõimeks kiire peksujärgne taastumine ja boonuseks mahukas alkomagu. Rohelisi retuuse asendamas Gucci ja Kitoni ülikonnapüksid, keebi asemel Loro Piana mantel ning võlurituhvlid on a.testoni.
Talent on koju saabunud. Tõsi, mitte igaveseks. Pigem on see “selle talve akvarell”. Tegelik elu on mujal. Siin on väikese nostalgiapuhanguga vahemäng. Selline elu siis ja selline Karl. Karl Pajupuu. Talent. Supekangelane. Oma ajastu märk ja toodang.
Tegelikult ei sobigi Karl Pajupuu tänasesse päeva. Sestap on Autor pigem keskkonda Karl Pajupuu jaoks kohandanud. Pisut vähendanud, säilitanud tibake enam Kopli liinide hõngu. Kuigi Swiss kõrgub ka Pajupuu maailmas, siis on see klaastorn tõstetud 80ndate maailma. Või siis polegi ajad muutunud. Karli jaoks? Autori jaoks?
Rokkiv superkangelaseepose peatükk. Kiirtoit nagu koomiksid ikka. Samas on nii mitmestki koomiksikangelasest saanud krestomaatilised tegelased. Nii ka Karl Pajupuust.
PS Aga eeterlikust imenaisest tundsin selles loos puudust. Virvatulukesena helendav ime, keda silmadel valus vaadata ning kes kasvõi unenäos tätoveeriks Karli karmile koorikule mõned armastuse järgi karjuvad read. Naine, kui poeedi unistus, kes läbi hüübiva vere ja talvesitase kodumaa tikiks unistustele sinililli.

Advertisements

Actions

Information

One response

28 02 2011
Margit

Kui siin oleks “like” nupp, vajutaks! Filigraanne ja nautitav arvustus!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: