FILM: Blue Valentine

15 02 2011

Inimese elu on kui teivasjaama rong, mis kihutab ühest kriisist teise. Nii ka kooselud. Millal saabub see tunne, et Armastus lõplikult otsa sai, on reeglina aja küsimus. Argipäev sööb tillukeste hetkede haaval ära naeru, seejärel ka nutu ja jääb vaid tühjus. Ma ei tea, ma ei tunne, ma ei taha…
Filmis näidatakse ühte Armastuse lõppjaama jõudnud suhet, tagasivaadetega suhte algusesse. Mitte, et see alguski oleks olnud teab kui kaunis ja probleemivaba, aga oli Armastus, Tunded, Kirg, Hoolimine. Nüüdseks on need kõik otsa saanud. Kuigi ma ei saanud täpselt aru, miks oli vaja sisse tuua hukka saanud perekoera teema, aga kui läheneda pildimõistukeelest, siis: nagu truu koer, kes otsa leidis, nii oli ka kõik muu oma otsani jõudnud.
Ja ei saa küsida, et kes on süüdi. Lihtne oleks sõrmega näidata, süüdlast otsida. Kui miski süüdi on, siis argipäev ja aeg. Lihtsalt läks nii. Ja kuigi proovitakse, siis ei: lappida saab auku sokikannas, suhteid reeglina selles faasis enam mitte.
Ja nõnda viibki tee kahes suunas, varasema ühe asemel.
Selline…kurb ja hinge auku jättev film. Väga head rollid teevad Ryan Gosling ja Michelle Williams. Viimasel on selle eest ka Oscari nominatsioon. Kuigi ma arvan, et kuldne mehike läheb siiski selles kategoorias Portmanile, suurema kunstilise käsitluse eest. Williamsi roll on puhas realism, aga väga hästi näidatud realistlik bluus….
8/10

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: