TV: Glee (I hooaeg)

22 02 2011

Veetsin mitu pikka õhtut, et terve Glee esimene hooaeg vaadatud saaks. Miks korraga? Selmet, et seriaali jupikese kaupa vaadata nädal-nädala haaval, nii kuis tavaks…Aga vat, TV 3 on pannud Glee “jooskma” laupäeviti kl 17. Sellel ajal on mul igatahes midagi muud teha kui teleka ees seriaali vaadata. Olgu siis nii hää näidatav kui tahes. Mulle isiklikult tundub, et laupäevased kl 9-12 “näitan vidinaid ja teen sööki” saadetel on ka suurem vaatajamenu kui laupäeval kl 17 ajal. No tõesti….See selleks. Seega rõõmsuatsin end terve hooaajaga ja vaatasin jutti ära.
Ok, on noortekas, aga on paganama profilt tehtud. Ega asjata auhindu neile jagatud ole, kapa ja seljakaupa.
Kõik, kes rollides, oskavad seda, milleks nad on tööle võetud: tantsivad, laulavad, näitlevad. Ok, mõnikord üle vindi keeratult, aga näitleja töö on teha seda, mida ette kirjutatakse.
Laulud ja tantsuseaded: oma žanris väga head. Eurovisioon tundub nende kõrval amatööride klubina.  Noorteseriaalile omaselt käsitletakase tõrjutuse ja ühtekuuluvuse probleeme, sotsiaalseid probleem, sõltuvusprobleeme jne. I hooaja keskseks “punaseks teemalipuks” on ka teismelise rasedus.
Remarque:  suurriikides tundub teismelise raseduse mudellahenduseks olema lapse kandmine-sünnitamine ning seejärel adopteerimiseks andmine. Mudel, mis meie väikese rahva ja sotsiaalsüsteemi puhul ei toimi. Kindlasti mängivad oma rolli ka ajalooliselt väljakujunenud mudelid. Meie rasedad teismelised on pigem kahe valiku ees: sünnitada või mitte. Ja kui juba sünnitada, siis ka kasvatada. Adopteerimiseks lapse andmine on meil pigem miinusmärgiga käitumismudel. Ei teagi, kas see on hea või halb. Tegelikult päris oluline teema laiemaks mõtlemiseks…
Tagasi Glee juurde.
Lühidalt: hoolimata mõningatest natuke naiivsetest (ja kisutud-koomiliste)  karakterlahendustest-situatsioonidest, on tegemist täiesti väärt kraamiga. Omas žanris ja publikule.
Kui vaid, meil seda “surnud eetriajal” ei näidataks….

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: