ELUST ENESEST: Oscarite ootuses

27 02 2011

Loetud tunnid. Ja siis hakatakse Kuldseid Mehikesi jagama. Tunne on nagu lapsel kommipoes. Ausalt. Ma olen aastaid sellele sündmusele lapsemeelse siiruse ja elevusega läbi teleriekraani kaasa elanud ja ei kavatse aastate lisandudes muutuda. Lühidalt: pidupäev. Vabandust: piduöö!
Tegelikult on tänavune öö Suur Pidu. Me ilmselt ei ole enesele selgeks suutnud mõelda, mida tähendab Tanel Toomi nominatsioon.  See on tegelikult Tipp. Selle maailma Absoluutne Tipp. See ongi muinasjutt reaalses elus. Muidugi ma loodan oma hinges, et selle muinasjutu lõpp saaks veelgi kuldsem. Ühe mehikese võrra. Aga ka ilma mehikeseta on see võrratu. Kahju, et me oma rahvuslikes kadeduskammitsates (ja tont teab milles veel kõiges) ei oska seda hinnata. Lühidalt: pöidlad-varbad pihku ja hurrraaaaa!!!! Õnnitlused ja kõik hääd soovid niikuinii. Super!
Nüüd teistest lühidalt. Mees- ja nais-pearollid on ilmselt selged. Colin Firth ja Natalie Portman. Asja eest saaksid ka.
Minu meelest võiks Kuninga kõne saada  Filmiks kroonitud. Naiskõrvalosa eest annan mina oma hääle Melissa Leole ja meeskõrvalosa Oscar minult läheb Christian Bale’le.
Aga kuna Kuldsete Mehikeste jagamine toob alati kaasa üllatusi, siis …emotsioonid on garanteeritud. Ainuke, mis mind kurvastaks, oleks Sotisaalvõrgustiku filmi edu. Ei, see film on hea film, aga mitte Oscari kvaliteeti film. Minu silma ja ajukese jaoks.
Maitse üle ei vaielda vaid …selle maksimaalset kasumlikkust välja arvutada püüdes luuakse impeeriume ja rikastutatakse või siis, et läheb teistpidi ja laostutakse.
Aga täna on Piduöö. Ühtede aktsias tõstetakse teiste omadest veelgi kõrgemale. Ja aasta pärast kordub kõik.
Head Piduööd!

Igaks juhuks ka link nominatsioonidele. Siin.

 

 

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: