RAAMAT: HELEN EELRAND. “Pasodoble”

8 03 2011

Autori esimene romaan.   (Aja)kirjutamisega on autor varem pikalt kokku puutunud. Hispaania vallutas paar aastat tagasi autori hinge ning ta kolis koos mehe ja lastega sealse päikese all. Niipalju taustaks. Nüüd raamatust.
Lugu eelkeskealisest naisest, kes eneselegi mõistusevastaselt armub hispaanlasesse ning, mida kõike see tema ja ta eluga teeb.  Rääkimata lähikondsetest.
Armastuslugu naise poolt vaadatuna, väike vahemäng külmal maal, teise peategelase poolt vaadatuna. Tavaline elu. Üks lugu paljudest. Armastuse mõtleb naine pigem ise enese jaoks suureks. Nagu tihti ka elus.
Minu jaoks jäi raamatus nii mõnigi emotsioon ja/või sellest tulenev tegevusliin väheusutavaks. Samas, eks armuhullusest end segi mõelnud naised ilmselt võivadki käituda põhjendamatult ebaloogiliselt ja väheusutavalt. Natuke liiast oli ka kõrvaltegelasi, kes tundusid võõrkehadena. Nad ei andnud midagi loole juurde. Loed ja ootad, et mis liin siit nüüd areneb, aga ei miskit.
Tegelikult ei taha ma üldse kuri olla. Naistekas, lugu Armastusest ja …Ükskõiksusest. Üpris lobeda sulega kirja pandud. Esimesele vabandatavate konarlustega.

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: