FILM: Hommikune sära/Morning Glory

10 03 2011

Romantiline komöödia. Jah, just. Seekord siis suhtepaaris Noor Naine ja Tema Töö. Töönarkomaani elu olulisim suhe on ikka tema Tööga. Ja kui selle suhte kõrvalt juhtub vaba aega jääma, siis võib juhtuda, et tema ellu mahub ka mõni reaalne suhe reaalse partneriga. Aga see on ebakindel ootus ja reaalsuses ei kipu ka need suhted eriti püsima jääda. Või kui jäävad, siis on need sellised pigem “ööbin siin ja olen telefoniabikaasa/ema/isa” suhted. Aga filmist.
Noor ja super-hüper aktiivne töönarkomaanist neidis Becky (Rachel McAdams) saab kõigepealt “kinga” ja siis uue töökoha, mis on tulvil…töiseid väljakutseid. Nendega ta siis rindejoonele end asetabki. Ja võitleb ja loob ja võitleb ja võitleb ja võitleb. Tõsi, ta suudab Töönarkomaani ja Tema Töö suhte kõrvale luua ka päriselulise suhte alge. Tubli tüdruk! Filmi lõpp on kaunis ja tulvil lootust nagu romantilistes filmides ikka. Kuigi me kõik teame, et see oli lihtsalt muinasjutt täiskasvanutele ja kohe kui The End on ekraanil kustunud jätkub karm argipäev. Nii siin, kui sealpool ekraani olevates lugudes.
Film on aga meelt lahutav. Harrison Ford ja Diane Keaton naerutavad päris hästi. Töönarkomaanid saavad pooleteisttunnise pastelse õhkamispausi oma ellu – ikkagi romantika, ikkagi kaunis ja hea ja …on mida loota. Me kõik tahame ju muinasjutte uskuda.

7/10

 

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: